Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Історія бібліотеки

Історія бібліотечної справи в Борисполі сягає в далекі 20-ті роки минулого століття- роки ліквідації не писемності. При клубі, якій в Борисполі відкрився в будівлі маєтку Трепова, знаходилася невелика книгозбірня. Це стало початком створення в 30 -ті роки районної бібліотеки, яку очолив Когорець Микола Юхимович.

На місці згорівшого «Сільбуду» було збудовано цегляний двоповерховий Будинок культури із глядацькою залою на 600 місць, кімнатами для роботи гуртків. На другому поверсі розмістилася районна бібліотека, парткабінет з великим читальним залом.

Штат бібліотеки на той період уже складався з трьох чоловік. Крім завідуючого Когорця Миколи Юхимовича, бібліотекарем був Піць Павло Тимофійович, дітей обслуговувала Кришова Варвара Олександрівна. В 1941 році книжковий фонд становив близько 35 тисяч примірників книг.

Під час окупації фашистськими загарбниками, бібліотеку було повністю знищено, а Будинок культури пристосовано під конюшню та ремонт машин. Завідуючого бібліотекою німці розстріляли. Відступаючи в 1943 році фашисти спалили і вщент зруйнували Бориспіль, в тому числі і бувший Будинок культури. В переможном) 1945 році люди приступили до мирної праці, відбудовуючи все зруйноване війною господарство, в тому числі і культуру.

5 жовтня 1945 року надійшло розпорядження Облвиконкому про відкриття у Борисполі районної бібліотеки. Завідуючою була призначена Оксана Яківна Яцюта, бібліотекарем - Шульга Анастасія Степанівна. Початком відновлення бібліотеки став пакунок книг принесених з дому бібліотекарями та біля 300-х сотень книг зібраних серед населення.

В 1946 році вже були виділені кошти на придбання книг, періодики, на господарські потреби. Головною проблемою було - відсутність постійного приміщення, та бібліотека працювала, зростав книжковий фонд, росла кількість читачів.

В 1951 році з фонду бібліотеки виділили дитячу літературу, що і стало початком створення дитячої бібліотеки, яку очолила Клименко Віра Михайлівна.

У 1956 році був збудований новий Будинок культури. Районна бібліотека зайняла другий поверх. Тут був абонемент, читальний зал, книгосховище, методичний відділ. Це була одна з кращих бібліотек області. Вона стала школою для навчання бібліотечних працівників Київщини, Черкащини, Чернігівщини, базою для відвідування іноземними делегаціями. В бібліотеці побували гості з Угорщини, Польщі, Англії, В'єтнаму, Асоціація бібліотечних працівників США, які вивчали бібліотечну справу Радянського Союзу.

Поряд з роботою в місті, працівники бібліотек вели організацію по створенню сільських бібліотек, завдяки цьому до 1977 року кожне село мало свою бібліотеку. Це дало привід для централізації бібліотечної сітки, яка об'єднала районну, дитячу та 37 сільських бібліотек в єдину систему.

В 2004 році відбулася децентралізація. Фонди сільських бібліотек передано на баланси сільських рад, а на базі центральної районної, дитячої та бібліотеки філії мікрорайону «Бориспільський» створено міську бібліотечну систему. Протягом року бібліотеками міста користується 10 тисяч читачів, до послуг яких абонементи, читальні зали, які налічують майже 93 тисячі примірників книг та 64 назви періодичних видань.

В бібліотеках міста постійно проводяться масові заходи, влаштовуються зустрічі з цікавими людьми, організовуються виставки місцевих художників та народних умільців.

Бориспільська районна дитяча бібліотека була заснована 12 червня 1951 року. Штат районної дитячої бібліотеки складався з 2 працівників. Наказом №31 від 13 червня 1951 року Бориспільського районного відділу культосвітньої роботи завідуючою районною дитячою бібліотекою було призначено Клименко Віру Михайлівну, а бібліотекарем Набок Надію Андріївну.

З перших днів роботи бібліотеки всі діти міста стали читачами,тому що своїх книг ні в кого не було. Книга мала великий вплив на читача. Потяг дітей до бібліотеки був такий великий,що маленький читальний зал завжди був переповнений,а на абонемент черга читачів стояла аж на вулицю.

В Бориспільській районній дитячій бібліотеці до централізації працювало три працівника: зав. бібліотекою Клименко В.М. ,зав. читальним залом Гончар І.А. та бібліотекар Кириченко О.О. В даний час тут працюють: зам. директора ЦБС по роботі з дітьми Кузьменко Г.С. ,провідний бібліотекар Смоліна Н.О. та Радченко Л.О. ,бібліотекарі Руденко Т.Г. ,Бахмат Н.М. ,Данчук Л.І.

В січні 1990 році дитяча бібліотека отримала нове приміщення, в якому працює і сьогодні.