Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Центральна бібліотека

Мета міської центральної бібліотеки - надання кожному відвідувачу можливості відкритого і вільного доступу до інформація. Колектив бібліотекарів зробив максимум для того, щоб їхній заклад став справжнім інтелектуальним центром бориспільської громади -- просвітницьким, інформаційним, освітнім, культурним.

У затишному інформаційно-довідковому культурно-мистецькому центрі бібліотеки відбуваються творчі виставки. Нашими гостями були світовий Майстер Анжеліка Рудницька та заслужений художник України, лауреат премії Тараса Шевченка Валерій Франчук. Проходять літературно-музичні вечори, презентації, круглі столи, зустрічі делегацій, а також діють клуби "Ніжність", "Слово", "Профбутік, Клуб громадського діалогу. У заходах активну участь беруть учасники чисельних місцевих громадських організацій.

Бориспільська міська центральна бібліотека – не лише книгозбірня. Вона насамперед є повноцінним інформаційним центром, де кожна людина безкоштовно отримує потрібну їй інформацію в паперовому чи електронному вигляді. Наша бібліотека виконує ще й певні соціальні функції як дієвий провідник державної політики та зв'язкова ланка між владою міста і громадою. Бориспільська МЦБС працює в рамках проекту «Від громади до влади з бібліотекою», презентація якого відбулась на рівні Верховної Ради. Цим проектом наша бібліотека представляла бібліотечну спільноту Київщини на Міжрегіональному бібліотечному ярмарку-конференції «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» 2013 року у місті Суми.

У 2011 році Бориспільська МЦБС взяла участь у конкурсі "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету", який проводився в рамках програми «Бібліоміст». Саме наш проект, сфокусований на наданні інноваційних послуг місцевій громаді, став переможцем і виграв грант. Як наслідок ми отримали п'ятнадцять комп’ютерів, три принтери-сканери, інше обладнання, а також нове програмне забезпечення на суму 20 тисяч євро!

Тож з’явилася можливість надавати відвідувачам доступ до світових інформаційних ресурсів. Зокрема, можна запропонувати будь-яку книгу з тих, які є в базах наукових бібліотек. А "скайп"-з'вязок забезпечує безкоштовне спілкування по всьому світові. Відвідувачам завжди допоможуть опанувати роботу з комп'ютером, зареєструвати електронну адресу і навіть зробити власний блог чи відкрити сторіночку в Соціальній мережі. І бориспільці, звичайно ж, цим усім охоче користуються.

Сьогодення вимагає пошуку нових форм роботи. І ми їх знаходимо, сповідуючи принципи толерантності та рівного доступу всіх громадян до інформаційних джерел. В бібліотеці крім традиційних послуг відвідувач отримає послуги Електронного врядування: йому допоможуть зареєструвати дитину до дошкільного закладу, подати документи для нарахування субсидій чи пенсії, зареєструватись для проходження ЗНО, здати електронний звіт до податкової, замовити квитки, а вимушено переміщеним особам – скористатися корисною інформацією міграційної служби.

У нашій бібліотеці діє Онлайн-приймальня міського голови, де щосереди через Skype кожен громадянин має змогу задати свої питання, що економить час.

Наші працівники завжди знайдуть і підкажуть потрібні читачам джерела - бібліографічні і webліографічні, адже всі вони пройшли навчання в Головному тренінговому центрі Української Бібліотечної Асоціації. Є в нас і модний нині бук-кросинг – обмін книгами з приватних зібрань.

Ми чекаємо на Вас, шановні, і спробуємо максимально допомогти Вам у наданні актуальної інформації. Адже поінформованість покращує рівень життя. Ви ж пам'ятаєте, що володіє світом той, хто володіє інформацією.
Адреса: Київська обл., м.Бориспіль, вул.Червоноармійська, 6

Тел./факс: (04595)6-10-24

Електронна адреса: info_biblioteka@ukr.net

Група в Facebook: https://www.facebook.com/biblio.boryspil/