Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Почесний громадянин міста

Вагомі здобутки, самовіддана праця бориспільців не залишається непоміченою. З метою заохочення до результативної праці міською радою п'ятого скликання започатковано присвоєння звання "Почесний громадянин міста".

Шульзі Анастасії Степанівні, яка очолювала Бориспільську централізовану бібліотечну систему протягом 38 років (1946-1984 р.р.) за вагомі досягнення у праці та внесок у культуру міста в 2010 р. присвоєно звання "Почесний громадянин м. Борисполя".

Шульга Анастасія Степанівна народилась 31 січня 1925року у місті Бориспіль. Походить з давнього бориспільського роду: прізвище Шульга зустрічалось,ще з 1600 року. Навчалась Анастасія Степанівна в технікумі політосвіти і мала диплом за професією бібліотекар-бібліограф. Трудова діяльність на культурно-освітній ниві розпочалась для Шульги з посади інспектора по культурі,а згодом - директора бібліотеки (1946 р.).

Початок бібліотеки поклав пакунок книг,принесених з дому та біля трьохсот примірників,зібраних серед населення. Анастасія Степанівна завжди проявляла організаторські та професійні здібності в підборі бібліотечних кадрів і тому з часом Бориспільська бібліотека стала школою для навчання бібліотечних працівників України та базою для відвідування іноземними делегаціями - з Венгрії, Польщі, Англії,В'єтнаму. За досвідом роботи радянських бібліотеку Бориспіль приїздили представники асоціації бібліотечних працівників США.

Шульга була ініціатором створення сільських бібліотек,які згодом об'єднала у Централізовану бібліотечну систему. Завдяки плідній праці та піклуванню Анастасії Степанівни в 1977 році бібліотека відсвяткувала своє новосілля - зайнявши перший поверх новозбудованого будинку по вулиці Червоноармійська,6. Шульга займала посаду директора ЦБС до 1984 року.

Незважаючи на те,що Анастасія Степанівна перебуває на заслуженому відпочинку,вона займає активну громадську позицію,вивчає історію краю,виступає на сторінках місцевої преси. Вона завжди рада поділитись своїми знаннями, досвідом, добротою та щирістю. Багато цікавих відомостей про історію міста та його мешканців надсилає до історичного музею.

Життєвий шлях Анастасії Степанівни Шульги є прикладом для наслідування.