Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

9 грудня - Міжнародного дня пам’яті жертв злочинів геноциду

11 грудня 2018 в міській бібліотеці проведено інформаційне повідомлення «9 грудня - Міжнародного дня пам’яті жертв злочинів геноциду», вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів.

Цього року відзначаємо 85-ті роковини геноциду в Україні, який організувала тодішня комуністична влада на чолі з московським ватажком Йосипом Сталіним. Ця, одна з найтрагічніших сторінок історії українського народу, з часом стає ще актуальнішою. Особливо на фоні нинішньої російсько-української війни, коли московська влада спішить «визволяти» Україну від «бандерівців».

XX століття стало великою могилою для мільйонів українців. Так звана велика жовтнева революція 1917 року принесла в Україну голод 1920-1921 років, розкуркулення та виселення в Сибір кращих українських хліборобів, голодомор 1933 року, політичні репресії тридцятих років, мільйони загиблих у Другій Світовій війні, голод 1947 року. Це далеко не повний перелік тих жорстоких випробувань, які довелось пережити в минулому столітті українському народові. Бориспільщина не була винятком.

Відвідувачі дізнались про видання з даної теми, серед яких цінними є книги краєзнавчого плану Валентини Стрілько-Тютюн, президента Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого.

Унікальні історичні документи подані в книзі Валентини Стрілько-Тютюн «Грона українських повстань», що засвідчують звірства московсько-більшовицьких окупантів на території Бориспільщини в період 1917-1932 років.

За офіційною статистикою Бориспільський район був серед тих, де політичні репресії мали найвищий ступінь жорстокості. Всі злодіяння були повністю засекречені. Списки репресованих подані в книзі Валентини Стрілько-Тютюн «Червоний терор».

Книга «Янголи України» Валентини Стрілько-Тютюн присвячена 100-річчю Бориспільської «Просвіти». В ній на основі архівних документів досліджено трагічні долі членів української патріотичної організації. Патріотів тотально знищували за те, що вони ніколи не припиняли боротьбу за незалежну і вільну Україну.

До уваги користувачів був представлений новий тритомник «Чекістське досьє окупованої України». У збірнику більше 3000 документів із 13-го фонду, так званих «Паспортів України». До 2009 р. ці документи були засекречені і знаходились під грифом для службового використання спецслужб і радянських партійних органів.

Московські окупанти не були впевнені, що їм вдасться втримати волелюбних українців у складі СРСР, тому лише у 1944 році, після закінчення Другої Світової війни за вказівкою з центру розпочато паспортизацію України. Окупант прагнув знати все про окуповану ним Україну, оскільки боротьба українців велась як у довоєнний період, так і у післявоєнні роки.

У документах читач познайомиться з українськими організаціями, партіями та багатьма яскравими особистостями, учасниками визвольної боротьби. Правда про ці події приховувалась десятиліттями.