Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Видатні жінки епохи

До Міжнародного жіночого дня 7 березня 2018 в бібліотеці-філії організовано книжкову виставку «Видатні жінки епохи». Виставка, підготовлена провідним бібліотекарем Ніною Бахмат розкрила перед читачами плеяду видатних і безперечно талановитих особистостей - жінок. Це і мудра княгиня Ольга, яка вивела Русь на світову арену; і дочка великого князя київського Ярослава Мудрого Анна, яка стала дружиною французького короля Генріха і впливала на політику королівства; і вродлива українська дівчина, яка полонила серце султана Сулеймана і стала всемогутньою Роксоланою; і онука Ярослава Мудрого Євпрааксія-Адельгейда, яка була повінчана з німецьким імператором Генріхом IV та виступила проти найсильнішого можновладця світу – германського імператора – й перемогла його, хай і пожертвувавши собою.

Книги другого розділу «Жінка – це гордість і велич світу» про славетних і великих жінок знаних всією світовою спільнотою. Це художниці Катерина Білокур, Марія Приймаченко, Тетяна Яблонська; митці Соломія Крушельницька, Марія Заньковецька , Єлизавета Чавдар. Наступний розділ виставки «Жіночі голоси української літератури» – про жінок, які своїми творами примножили літературну скарбницю вітчизняної та світової літератури. Це Леся Українка, Марко Вовчок, Ліна Костенко, Олена Теліга та інші.

Можна навести чималий список жінок, які прославляли і прославляють рідну землю. Українки вже багато століть виявляють і велич справ, і силу почуттів, і талант материнства.