Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці!

Вечорниці - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь. 12 грудня 2017 працівники міської дитячої бібліотеки разом з учнями 7 класу ліцею «Дизайн-Освіта» ненадовго повернулися в минуле та завітали на зимові вечорниці «Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці!», щоб відчути красу та поезію стародавніх українських звичаїв. Працівники бібліотеки святково прибрали світлицю. Ведуча, господиня світлиці, бібліотекар Людмила Данчук у національному українському костюмі зустріла гостей та розповіла про традиції зимових свят.

З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним з найтаємніших та найцікавіших. Цього дня проводяться обряди з калитою та ворожіння. На вечорницях дівчата ворожили «на чоботях», «на долю», «на гілочці з вишні».

Хлопці розважалися, взявши участь у конкурсі «стрибки у мішку».Що б хлопці не витівали у Андріівський вечір, батьки їм все прощали, бо така існує традиція – на Андрія усі хлопці пустують.

На бібліотечних вечорницях було і кусання калити під дзвінкий сміх присутніх , а ще треба було розсмішити пана Калитинського , який стереже калиту.

Завершилися вечорниці щедрим застіллям. Частували присутніх традиційними варениками з капустою та сиром. Ці вареники були виготовлені умілими руками ведучої заходу Людмили Іванівни Данчук.

Подібні заходи вже давно стали традицією для колективу дитячої міської бібліотеки та етнографічного клубу «Калинонька», який працює при бібліотеці.

І неважливо скільки нам років, в я кому столітті ми живемо, головне, що ми памятаємо традиції нашого народу і це актуально завжди!