Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Руками створена краса

В переддень весняних днів  з 19 лютого  в бібліотеці-філії м/р «Бориспільський» представлена справді весняна експозиція вишитих картин "Руками створена краса" бориспільської  майстрині Науменко Людмили.
Вишиває пані Науменко більше чотирьох років. Сьогодні в колекції майстрині до 50 картин, салфеток. З них - 12 вона привезла на виставку до бібліотеки. Це вже другий показ робіт майстрині. Перший  відбувся в центральній бібліотеці, презентація якого демонструвалася по місцевому телебаченню. Бібліотекар філії Бахмат Н.М. розповіла про це і показала репортаж з виставки своїм читачам. І читачі виявили бажання на власні очі побачити ці чудові картини. Людмила Георгіївна люб’язно погодилася надати частину своїх робіт і розповіла про своє захоплення.

Відчуває себе творчою людиною. Адже  в управлінні культури працює останніх 11 років, з них дев’ять  - директором міського Будинку культури, а останні 2 роки – заступником директора по господарській частині КМК «АКАДЕМ».
 Почала вишивати Людмила чотири з половиною років тому. Спочатку не завжди виходило, але  хрестик за хрестиком - і ставало все краще і краще. З того часу вона всерйоз «підсіла на голку».  Порахувала, що на одну картину лягає 30-60 тисяч хрестиків і в кожний хрестик Людмила вклала не лише натхнення майстра і лагідність працелюбних рук, а й краплинку щирого серця своєї душі.
Її картини оживають то жовтогарячими соняхами, то ніжними пелюстками троянд, то золотавим осіннім листопадом, то пташками на яблуневому цвіті, то пейзажами в різні пори року. Вони спонукають забути всі справи і турботи і поринути в казкову атмосферу природи.  І якщо влітку світ навколо наповнений фарбами і сонячним світлом, то зимовими днями  споглядання таких картин допомагає позбавитися від смутку і нудьги.

Майстриня говорить: «На сьогодні скажу одне: я вже не уявляю своє життя без вишивки. Мої картини  - це мій настрій душі, моє натхнення і вишите життя моє...»

Картини Науменко Людмили зігрівають душу, приносять спокій...

Якщо людина хоче вишивати,
Знайдеться в неї голка, нитка, час...
Зуміє всі відтінки підібрати,
Й шедеври вийдуть з-під руки не раз.
Якщо людина хоче вишивати,
Побачить в цьому радість і красу.
І по узорах буде мандрувати,
І вишиє на квіточці росу,
І створить диво, первозданну казку,
Їй усміхнеться сонечко в вікні,
Бо відіб’ється і любов, і ласка
У хрестиках на білім полотні.
   (Надія Красоткіна)

Руками створена краса!

В Бориспільській бібліотеці для дітей з 7 лютого 2022 експонується виставка "Руками створена краса!", на якій представлена творчість Галини Скосаревської. Пані Галина нещодавно переїхала до нашого міста. Увесь вільний час вона присвячує творчості. На виставці представлені різні вироби, в'язані гачком. Майстриня має бажання поділитись з відвідувачами бібліотеки, дітками та дорослими, своїм баченням в'язання.

Кожна її робота, представлена на виставці, сповнена позитиву, в кожній закладена душа майстрині.