Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Прийшов Спас – пішло літечко від нас

Свято Медового спаса відмічали і в Бориспільській міській дитячій бібліотеці, де працює народознавчий клуб «Калинонька». Цього дня на відділі обслуговування 5-6 класів була оформлена яскрава виставка-інсталяція «Прийшов Спас – пішло літечко від нас». Видання про народні звичаї та традиції, представлені на виставці допомогли читачам та гостям бібліотеки дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості цього свята та народні прикмети.

Але не тільки з книг та журналів читачі могли дізнатися про це. Багато цікавого вони дізналися з розповіді бібліотекаря Данчук Л.І. – як зробити букет «маковейчик», що символізують ці квіти, а також про обрядову страву цього свята – «шуліку». Перший Спас у народі вже давно отримав назву "Медовий". В цей день було прийнято освячувати накачаний мед, тим самим надаючи йому цілющих властивостей. Освячують в цей день також головки маку, та букети з волошок і чорнобривців, які називаються "маковійчик" аба "маковейка", від чого свято отримало назву "Маковея". Цього дня відвідувачів бібліотеки пригощали маківниками та медом.

Медового щастя, любові, здоров”я, достатку – бажали бібліотекарі в цей день своїм читачам. Спас медовий – солодке свято!

Нехай буде в серці благодать!