Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

День Сніговика в бібліотеці

«…А оце – сніговик, в цілім світі мандрівник
В капелюх його вберем, буде в нас він казкарем!»

Такими рядками з вірша Тамари Коломієць 18 січня 2018 провідний бібліотекар філії Бориспільської МЦБС Ніна Бахмат позпочала пізнавально-ігрову годину «Снігова казка». Адже сьгодні світ святкує день Сніговика. Ця чудова ідея прийшла в голову німецькому колекціонеру Корнеліусу Гретцу, який ще будучи юнаком, почав збирати зображення сніговиків. У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики!

Колекціонер запропонував святкувати День Сніговика. Він розмірковував так:
По-перше, в середині січня в багатьох країнах є сніг.
По-друге, число 18 схоже на Сніговика, який тримає в руках мітлу.
По-третє, в цей день ще не було ніякого міжнародного свята!

У 2008 році він увійшов зі своєю колекцією в книгу рекордів Гіннеса! У нього більше трьох тисяч експонатів! І все це - Сніговики ! Колекціонер запропонував святкувати День Сніговика. Корнеліус розмірковував так :
По-перше, в середині січня в багатьох країнах є сніг.
По-друге, число 18 схоже на Сніговика, який тримає в руках мітлу.
По-третє,в цей день ще не було ніякого міжнародного свята!

Читачі бібліотеки прослухали казки Ганса Крістіана Андерсена «Сніговик» і «Снігова королева» та з великим бажанням дали відповідь на вікторину, яка знаходиться на дитячому сайті: http://skarb-papcha.ru/uk/literaturnye-igry/3593-viktorina-po-skazke-andersena-lsnezhnaya-korolevar.html

Також бібліотекар розповіла, що в Україні сніговиків ліпили з давніх-давен та поважали, як і володаря зими Мороза та просили про зменшення лютих морозів. Наші предки вірили, що хурделицею, снігопадами керують духи-жінки. Тому і ліпили на своїх подвір’ях снігових баб. Цікаво, що інші європейці завжди вважали снігову бабу чоловіком. Англійською це звучить «snowman».

Християнська легенда розповідає, що сніговики — це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі "свіжого" снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Важалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться.

А ви зліпили свого сніговика?