Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Країна книжкова - країна казкова

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне й довгоочікуване свято - Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це тиждень зустрічей з книгою, свято тих, хто творить книгу і любить читати. дні веселих пригод і літературних відкриттів. Гамірно і весело було 11 березня в дитячій міській бібліотеці. Цього дня тут відбулася літературно-пізнавальна мандрівка "Країна книжкова - країна казкова". На захід завітали читачі-учні 2-Б класу ліцею "Дизайн-Освіта" (кл.кер.Цвілюк Ю.О.) Завідуюча дитячої бібліотеки Кузьменко Г.С. розповіла присутнім про те, що майже двадцять років, починаючи з 1993 року, першого весняного місяця у дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі люблять це свято і чекають на нього з нетерпінням. Подорожуючи книжковим королівством, маленькі читайлики багато цікавого дізналися про його жителів та пригадали прислів'я та приказки про книгу, відгадували загадки.

11 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Твоїх поезій спів високий, вінчає слава вікова

Щороку, в березні Україна відзначає дні, які в народі називають "Шевченківськими". Світ давно визнав неперевершеність творчого доробку великого українського Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Твори Шевченка вчать любити Батьківщину, берегти пам'ять про вітчизняну історію, плекати красу рідного краю.

Гамірно й цікаво 6 березня було у дитячій бібліотеці. Цього дня тут відбулася літературно-музична композиція "Твоїх поезій спів високий, вінчає слава вікова", присвячена 201-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

На захід були запрошені читачі-учні 6-В класу (кл. кер. Городько В.Ф.) разом зі шкільним бібліотекарем Дітковською В.І.

Ведуча заходу бібліотекар Данчук Л.І. розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях Кобзаря. З вогником в очах читали діти вірші славного Кобзаря та відповідали на запитання вікторини по творчості Т.Г.Шевченка.

6 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Цар Плаксій та Лоскотон

2015 рік - рік Василя Симоненка. Щоб допомогти юним читачам зрозуміти і полюбити його творчість в дитячій міській бібліотеці організовано голосні читання. Цього дня нашими гостями були учні 1-А класу ліцею "Дизайн-Освіта" (кл. кер. Гук Л.В.)

Для маленьких читайликів бібліотекар молодшого відділу обслуговування Руденко Т.Г. підготувала голосні читання за книгою Василя Симоненка "Цар Плаксій та Лоскотон", адже в цьому творі поет ще раз наголошує, що правда завжди переможе над кривдою і як важливо бути в житті справедливим.

Наприкінці діти читали вірші українських поетів. Найбільш вразило всіх присутніх читання вірша "Розрита могила" Т.Г. Шевченка у виконанні Іллі Меглея.

Незважаючи на свій юний вік, Ілля має талант читця і сам пише вірші, тому проникливо відчуває кожне поетове слово.

Сподіваємося, що ця зустріч принесе нам всім користь.

4 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська"

Багато зірок є на небі, але у кожної людини є своя, єдина, як мама, як Вітчизна... Такою дорогою і рідною, чарівною, єдиною є для нас українська мова, мова нашого народу, нашої матері-України. 21 лютого Міжнародний день рідної мови. До цієї дати 18 лютого у дитячій міській бібліотеці відбулося Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська", на яке завітали читачі-учні 2-В класу ЗОШ №6 (кл. керівник Прилуцька О.С.)

Свято розпочалося вступним словом ведучої, провідного бібліотекаря Руденко Т.Г. У своєму виступі Тетяна Григорівна наголосила, що ми українці і живемо в мальовничому чарівному краї і свою рідну мову повинні добре знати, любити і поважати.

А мова у нас дуже мелодійна, багата, як земля, веселкова і чарівна. Для нас вона найкраща в цілому світі, бо рідна нам від діда і прадіда від самої колиски.

Продовжилося свято виступом дітей, які разом з бібліотекарем школи №6 Дітковською В.І. підготували вірші про українську мову. У виконанні учениці 2-В класу Пилипчук Тані прозвучала пісня "Україна - рідний край". Крім того, звучало багато загадок, прислів'їв, приказок про мову.

Учасники заходу познайомилися з презентацією "Рідна мова".

На закінчення свята для маленьких учасників бібліотекарі підготували сюрприз - мультфільм "Мудрі казки тітоньки Сови".

18 Лютого 2015
Дитяча бібліотека
Вас Масляна чекає в гості

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною.Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів.

16 лютого Масляна завітала і до дитячої міської бібліотеки. Цього дня тут розгорнулося справжнє народознавче дійство - свято "Масляна чекає в гості". Захід розпочався виступом господині свята Данчук Л.І. Вона розповіла дітям про традиції святкування Масляної нашими дідами та прадідами в кожен день тижня, адже ці дійства справді цікаві та загадкові. Повеселилися на славу!

Свято супроводжувалося різноманітними конкурсами та розвагами, чаюванням біля самовару. Колоритною гостею народного дійства, звичайно ж, була Марена (опудало Масляної).

Наприкінці, як годиться добрій господині, Людмила Іванівна пригостила учасників дійства гарячими смачними млинцями, які сама приготувала для свята.

Більш детальніше про святкування весняних свят діти могли дізнатися з книг книжкової виставки "Свята українського народу".

16 Лютого 2015
Дитяча бібліотека