Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Зустрічаєм весну калачем і підсмаженим млинцем

З 4 по 10 березня українці святкують Масляну, або Колодій - традиційне слов'янське свято, що символізує проводи зими і зустріч весни. Свято відзначається протягом тижня перед Великим постом.

Ще зранку 4 березня у фойє міської дитячої бібліотеки можна було відчути аромат духмяного трав’яного чаю, запашного меду, домашніх млинців та вареників. Бо саме на початку тижня до нашої бібліотеки, як і до домівки кожного українця, завітала Масляна на народознавчий етюд «Зустрічаєм весну калачем і підсмаженим млинцем».

До цього свята в бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Зі святом Масляної» та виставка кукол-мотанок майстрині Людмили Астаф’євої. А також проведена святково-розважальна програма, де діти та їхні батьки отримали інформацію про традиції святкування Масляної нашими дідами та прадідами, дізналися про значення кожного дня тижня, адже ці дійства були дуже цікавими та загадковими.

По закінченню свята відбулися смачненькі посиденьки, на які батьки читачів спекли чудові рум’янощокі млинці на найвибагливіший смак. Тут були млинці з сиром та маком, українські вареники з картоплею, капустою та сиром. А які ж млинці без запашного чаю та домашнього варення з полуниці, агрусу, абрикосів!

Свято вдалося на славу! Задоволені діти і батьки не поспішали покинути стіни дитячої бібліотеки, адже тут було весело, затишно і цікаво.