Академія читацька «Знайомство з Трансатлантичним альянсом»
4 квітня 2018, в день річниці створення НАТО, в Пункті європейської інформації, що діє при центральній бібліотеці, бібліотекар Надія Балицька в рамках читацької академії «Знайомство з Трансатлантичним альянсом» провела діалог «Євроатлантична інтеграція України».
Договір про створення міжнародної міжурядової організації, військово-політичного союзу 28 держав Північної Америки і Європи – НАТО було підписано 4 квітня 1949 року у Вашингтоні.
Відповідно до статутних документів Альянсу, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок, а також підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні.
Користувачі читального залу дізналися, чому поглиблення і розширення стосунків з НАТО є для України запорукою її успішного наближення до Європейського Союзу; що визначальним у русі України до Європи є сталий економічний розвиток та економічне зростання; що пріоритетом номер один в зовнішній політиці України є її вступ до Європейського Союзу.
Відвідувачі читального залу також дізналися хто з французьких та німецьких філософів й політиків протягом століть розробляли ідею об’єднаної Європи (Арістид Бріан, Віктор Гюго, Єдуар Даладьє, Франсуа Міттеран, Жак Ширак (Франція); Томас і Генріх Манн, Альберт Ейнштейн, Гельмут Коль (Німеччина) та інші. В Україні європейську орієнтацію започаткували члени Кирило-Мефодіївського товариства Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Микола Гулак. Пізніше ідею європейської орієнтації України проповідували у своїх працях Іван Франко та Михайло Грушевський.
До уваги слухачів була представлена книга Миколи Кордона «Європейська та євроатлантична інтеграція України».
Під час проведення діалогу між слухачами відбувся обмін різноманітними думками з теми.