Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Знайомство з Трансатлантичним альянсом

16 березня 2018 в Пункті європейської інформації, що діє при центральній бібліотеці, бібліотекар Надія Балицька провела бесіду на тему: «Знайомство з Трансатлантичним альянсом». Надія Володимирівна нагадала, що таке НАТО. Відвідувачі дізнались, що суверенна, незалежна і стабільна Україна, неухильно віддана демократії і верховенству права, має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО. Починаючи із 2014 року, внаслідок російсько-українського конфлікту, співробітництво між Україною і НАТО у низці ключових галузей було активізовано.

Виходячи з довгострокової цілі приєднання до загальноєвропейської системи колективної безпеки, Україна вибудовує нові підходи до забезпечення національної безпеки. Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої «гібридної війни», військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш ефективних гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України. На переконання Президента України П. Порошенка, єдиною у світі функціональною організацією колективної безпеки є НАТО.

Для отримання додаткової інформації присутнім було запропоновано наступні інтернет посилання:

http://nato.mfa.gov.ua/ua/ukraine-nato/Partnership

https://www.nato.int/cps/uk/natohq/topics_37750.htm

http://nbuviap.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2751:ukrajina-nato-stan-ta-perspektivi-vzaemovidnosin&catid=8&Itemid=350

Під час проведення бесіди бібліотекар перелічила країни, які представляє НАТО, розповіла хто є його партнерами та які основні завдання стоять перед цією організацією. До уваги слухачів була представлена книга «Що таке НАТО? Знайомство з Трансатлантичним альянсом». На завершення бесіди було підкреслено, що на даний момент виникла потреба в нових формах політичної і військової співпраці задля збереження миру і стабільності в Європі і запобігання ескалації регіонального напруження.