Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

«Євген Коновалець: за Україну, за її волю»

В бібліотеці на Оврашка Бориспільської Публічної бібліотеки 11 червня Ніна Бахмат підготувала виставку однієї книги «Євген Коновалець: за Україну, за її волю». Ця подія присвячена 130-ій річниці від дня народження (14.06.1891 – 23.05.1938) полковника Армії УНР, Начального команданта Української військової організації та Голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.

Одвічні слова патріота актуальні і сьогодні: «Україна мусить бути єдиною, соборною державою, яка заперечує будь-які прояви сепаратизму і всіма силами треба мурувати єдність наддніпрянців і галичан, негайно творити регулярну Українську Національну Армію». «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», - ці пророчі слова теж підтверджені сьогоденням. Він займає одне з чільних місць серед борців за волю нації та побудову держави. Він став героїчною постаттю не через свою трагічну смерть, він став лідером нації, що бореться, задовго до цього.

В книгу «Життя і смерть полковника Євгена Коновальця» від львівського видавництва «Червона калина» ввійшли оповіді, листи, нотатки, уривки з щоденника та інші документальні матеріали про видатного діяча Української Національної Революції, організатора У ВО та ОУН. Друга частина книжки присвячена дослідженню організації замаху на полковника, друкуються нариси про агентів НКВС.

Під час Першої світової війни в австро-угорській армії наприкінці квітня 1915р. Коновалець потрапив у російський полон. У 1917 р. таємно прибув з Царицина до Києва. Співорганізатор Галицько-Буковинського куреня Січових стрільців, з січня 1918р. - беззмінний командир формації Січових стрільців. Під час антигетьманського повстання 20 листопада 1918р. - начальник Осадного корпусу, що наступав на Київ. В Армії УНР - командир дивізії, корпусу, армійської групи; полковник Армії УНР.

Після саморозпуску Січових стрільців 6 грудня 1919 р. Коновалець перебував у польському таборі для інтернованих у Луцьку. З 1922р. - в еміграції. Ініціатор створення УВО (1921) та ОУН (1929), перший голова її Проводу. Після Поразки Визвольних Змагань, у той час, коли багатьох громадян України охоплювали відчай і апатія, Євген Коновалець зі своїми бойовими друзями повною мірою усвідомлював, що боротьба не закінчилася, оскільки живою залишилась у серцях патріотів Національна Ідея. Вбитий у Роттердамі агентом НКВС.

Він є автором праці «Причини до історії української революції». Євген Коновалець є одним з героїв роману «Країна Ірредента» Романа Іваничука.

(Біографія взята з книги: Новий довідник: Історія України / упоряд.: С. Крупчан, Т. Крупчан, О. Скопненко, О. Іванюк. — К.: ТОВ Казка, 2005. — 736 с.)