Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Сонячна країна доброти Нестайка

30 січня в бібліотеці-філії був представлений караван книг «Сонячна країна доброти Нестайка» до 90-річчя від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка – найвідомішого сучасного дитячого українського письменника і казкаря, лауреата премій: ім. Л.Українки, ім. М.Трублаїні, ім. О.Копиленка.

Бібліотекар Ніна Бахмат розповіла відвідувачам, що видання Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу - від англійської до бенгалі. За ними знято кілька фільмів. Стрічка «Тореадори з Васюківки» отримала Гран-прі кінофестивалю в Мюнхені (1968 рік). А в 1979 році рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію «Тореадори з Васюківки» було внесено до особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена, як одну з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Вже не одне покоління радують, веселять і повчають веселі, дотепні, мудрі й непересічні повісті, оповідання й казки В.Нестайка. Загалом за п’ятдесятирічний літературний шлях письменник подарував своїм читачам близько 30 творів. В його творах - про важливе в усі часи: дружбу, добро, чесність і живе буття української дитини.