Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Щоденник фестивалю «Усі ми діти твої, Україно! – 2014»

Щоденник фестивалю «Усі ми діти твої, Україно! – 2014»

Пролог

Про неї кажуть: «завжди Молода», сповнена посмішок, радості та щастя… Для мене «Молода гвардія – Перлина України! Сюди з’їжджаються хлопчики та дівчатка з усіх куточків нашої країни, щоб насолодитися сонячним промінням, лагідними хвилями Чорного моря та знайти нових друзів. Тут завжди затишно і весело. Але VI тематична зміна була особливою, адже саме тут уже увосьме залунало: «Усі ми діти твої, Україно!» Про цікаві події, неймовірні враження та незабутні зустрічі розповість мій щоденник.

День перший

За вікном змінюються кадри літніх пейзажів… Потяг щодуху мчить до нашої мети.. Вітер грається з фіранкою… А за вікном – соняхи і безмежне небо…

Поволі підкрадається вечір. Рожевіє небо і спалахують зорі...

Зупинка. «Ласкаво просимо у місто-герой Одесу» – спалахує табличка на вокзалі… Ось він, омріяний відпочинок, всього за крок від нас.  Емоції переповнюють. Адже ми – учасники фестивалю. Що ж чекає далі?.. Незабаром дізнаємося!

День другий

Ось і розпочалося бурхливе табірне життя. Для учасників фестивалю цей день особливий. Вони вперше вийшли на молодогвардійську сцену. Безмежне хвилювання, приплив емоцій та нових вражень відчув кожен юний артист. Чого тільки варті їх запальні танці, художні постановки та ліричні пісні! Кожен колектив – по-своєму унікальний та неповторний. Дивлячись на їх виступи, розумієш – вони справжні майстри своєї справи!

День третій

День видався «гарячим»,  гамірним і багатим на події. Сьогодні у таборі  відкриття зміни.  Кожен загін готувався до цієї події.

День четвертий

Сьогодні  свято юних майстрів «Молодої гвардії» – відкриття  фестивальної виставки.  Перші глядачі ‒ автори робіт, які зображали свою калинову і барвінкову Україну в картинах, іграшках, виробах із підручних матеріалів.  Під бурхливі оплески народний артист України Олег Марцинківський перерізав червону стрічку і … зорепад талантів розкрився перед нами.

День п’ятий

Розмаїття кольорів, посмішки, вишиванки… Сьогодні на нас чекає одна із найяскравіших подій – урочисте відкриття фестивалю.  Три табори – «Зоряний», «Сонячний» та «Прибережний» зібралися на лінійці, яка по-справжньому згуртувала «Молоду гвардію». 

Свято – це завжди радість та неймовірні емоції. А яке ж свято без почесних гостей? Вітальні слова пролунали від директора фестивалю Любов Богданівни Горват, а генеральний директор УДЦ «Молода гвардія» Едуард Лебединський зустрів дітей хлібом-сіллю…

«Внести прапор єднання – символ шостої тематичної зміни»  – і квітка-Україна заколихалася під подихом вітру…

…Юпітер освітлює сцену. Розпочинається святковий концерт. Справді, наша країна багата на таланти!  Яке різнобарв’я костюмів! Які вишукані слова! Від запального гопака до ліричної пісні «Якби мені черевички»!

День шостий

Сьогодні ми поринули у дивовижний світ пісенної лірики. Учасники фестивалю зачарували нас своїми  талантами, додавши яскравих фарб до табірного життя. Ангеліна Коренікова намалювала нам зорі, а Руслана Лук’яненко злітала вище неба. Панувала справжня пісенна жага. Мороз Руслана нагадала нам три заповітні поради: «Не рубай тополю», «Не ламай калину»», «Не стріляй у птаха, краще з ним  у небо полети». Усі щиро посміхалися, коли лунала весела  і запальна пісня «Україночка» у виконанні Софії Івановської.

День дев’ятий

Вдячні глядачі зібрались на черговому конкурсному концерті. Розкішний світ танцю розкрився перед нами. Чудові костюми, розкішні зачіски та вишукані рухи – все гармонійно поєднувалося в кожному виступі.

Остання танцювальна композиція «Діти сонця» ніби нагадала нам, що фестиваль поєднав мрійників із усієї країни, покликання яких – дарувати яскравий сонячний настрій  іншим.

Дні десятий та одинадцятий

Останні конкурсні дні. Дні національних мов і культур. Вони найяскравіші, адже занурили нас в атмосферу різних національних культур Греції, В’єтнаму, Болгарії, Німеччини, Польщі та багатьох інших народностей, які проживають на території України.

День тринадцятий

Сьогодні справжній святковий день для любителів моди, краси і вишуканості. Тож у таборі відбулося шоу «Модники і модниці – 2014». Чим нас лише не дивували учасники?! А це і уквітчана Україна, що розіслалась під синьо-жовтим стягом від «Прибережного» табору, багатонаціональне розмаїття від «Зоряного», авангардна Україна від «Сонячного» і незабутня колекція від педагогів-організаторів «Молодої гвардії».

День чотирнадцятий

Герої не вмирають. Їх вчинки ніколи не кануть у забуття. У цьому ми переконалися під час Дитячого Маршу «бажаємо Україні миру! Бажаємо Україні щастя!» за участю всіх учасників тематичної зміни.

Найбільше бажання кожного українця в теперішній час – бажання миру у країні. Тому кожна дитина «Молодої гвардії» зробила голуба миру і сьогодні ввечері ми розмістили їх на дереві бажань. А щоб підтримати захисників Вітчизни діти написали їм листи з вірою і світле майбутнє.

Емоції переповнюють.

День п’ятнадцятий

Це був неймовірний вечір! Відбувся концерт, на якому дитяче журі обирало найкращих вокалістів фестивалю. Їхні виступи оцінювали не балами, а смайликами!!! Також для нас співав світові хіти різними мовами народний артист України Олег Марцинківський. Який спів! Це щось казкове!

 

День шістнадцятий

2014 рік присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка. Під час фестивалю ми також вшанували його пам’ять. Відбулись різні загонові справи, на яких ми читали твори поета, вивчали його життєвий і творчий шлях. Цікавими були конкурси малюнків, творів за мотивами Шевченкових творів.  Сьогодні кожен мав можливість помилуватись виставкою цих робіт.

День вісімнадцятий

Веселка талантів та нотки суму створюють сонячну картину творчості. Скінчився VIII фестиваль дитячої та юнацької  творчості «Усі ми діти твої, Україно!». Заключний концерт був таким величним та щирим! Разом із усією «Молодою гвардією» співала народна артистка України Оксана Білозір.  Я переконана, пишне суцвіття талантів не зів’яне, воно квітнутиме далі, надихаючи та вселяючи  любов мільйонам людей.

День останній

Гортаю подумки сторінки життєвого альбому… Як же швидко і непомітно промайнув 21 день мрій, розваг та безтурботності. За цей час ми стали однією дружньою родиною. Та рано чи пізно все закінчується. Впевнена, колись ми згадаємо цей відпочинок як один із найпрекрасніших кадрів життя…

Залишилося тільки щиро посміхнутися, глянути один одному в очі і подякувати за хвилини щастя… Прощавай «Молода гвардіє!» Прощавай фестиваль!

Епілог

Швидко плине час… Життя приносить нові сюрпризи та несподіванки. Але хоч ми стаємо дорослішими, завжди хочеться повернутися саме сюди. Тепла хвиля спогадів щодня повертає кожного із нас до дивовижної Країни дитинства, у якій ніколи не згаснуть дитячі посмішки, у якій завжди лунатимуть крилаті пісні, а діти злітатимуть до зірок у своїх мріях…

Це – пристань дитячих сердець, це – маленька таємниця щастя, це –

Місячним сяйвом сповитий,

Осяяний сонцем ясний,

Любов'ю щиро зігрітий,

О таборе, рідний ти мій!

До яскравих зірок у мріях

Або в казку мене поведеш,

 

Галактику в ясних надіях

Відкриєш усім без меж.

А як покличеш до моря,

Розкішно розправимо крила.

Для нас відкриваєш зорі

Ішлеш пурпурові вітрила,

Я щиро тебе полюбила.