Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Поліція на сторожі правопорядку

6 жовтня 2016 року методист центральної бібліотеки Борисполя організувала зустріч учнів 10 класу ЗОШ № 1 з інспектором патрульної поліції лейтенантом Іриною Горобченко.

Зустріч почалась з демонстрації відео присяги патрульної поліції Борисполя, яка відбулась 24 березня 2016 року.

В своєму виступі перед підлітками Ірина Горобченко пояснила, які дії вважаються порушенням громадського порядку – це і паління на зупинках громадського транспорту, і вживання алкогольних напоів та висловлювання ненормативною лексикою в громадських місцях.

Інспектор Ірина розповіла, що правопорушення неповнолітніх - це небезпечне соціальне явище, оскільки правопорушення в середовищі неповнолітніх заважає: по-перше, формуванню цінної особистості неповнолітнього; по-друге, змушує суспільство втрачати значні трудові ресурси (лише третина неповнолітніх правопорушників повертається до повноцінного суспільного життя); по-третє, злочинність неповнолітніх відіграє не останню роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях неповнолітніми). За даними МВС України, щорічно неповнолітні вчинюють близько 40 тис. злочинів, в яких беруть участь понад 25 тис. підлітків.

Методист Олена Костюкова звернула увагу підлітків на вчинки, за які вони можуть потрапити на облік кримінальної міліції у справах неповнолітніх та закликала їх до користування правовою інформацією, яка представлена на виставці Бориспільського центру Європейської інформації.

Разом з дітьми ведуча зустрічі та правоохоронець зробили висновки, як неповнолітні повинні поводитися при поверховій перевірці особистих речей підлітків, якщо працівники патрульної поліції мають орієнтування. Ірина Горобченко пояснила дітям, які вони мають права, якщо опинились в подібній ситуації.

Сюрпризом для дітей став показ відео ролика ЯрмаКа «Мои правила», в створенні якого взяли участь працівники харківської поліції.