Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Масниця на сім днів гуляє

25 лютого 2020 в міській дитячій бібліотеці було гамірно та весело. Це читачі-учні 5-Б класу ЗОШ №6 завітали на фольк - етноподорож «Масниця на сім днів гуляє». Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного Масляного тижня. Масниця – найвеселіше і одне з найулюбленіших свят українського народу. Його краса, сердечність і щедрість дають заряд оптимізму, гарного настрою на весь рік. Масниця – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими та очікування весни.

У святково прибраній світлиці було оформлено книжкову виставку «Масниця» та інсталяція з виробами з млинців. Радо зустріла дорогих гостей бібліотекарка Данчук Л.І. Вона розповіла дітям про історію виникнення свята, про обряди, які відбувалися під час святкування та атрибути та страви, що використовувалися під час Масного тижня.

Млинці – символ весняного сонця і тепла. Вони є незамінним атрибутом Масниць. Другим символом свята є Марена – опудало зими, яке після закінчення тижня спалюють. Свято не обійшлося без жартів, народного фольклору та веселих конкурсів: «тещині млинці», «дістань приз», конкурс кулінарних загадок. Найбільше сміху та захоплення у глядачів та учасників заходу викликав конкурс «бій півнів».

Повеселилися на славу! Отримали заряд бадьорості і учасники заходу, і бібліотекарі. Сподіваємось, що це свято торкнулося дитячих сердець і у дітей з’явиться бажання шанувати традиції і звичаї нашого народу.