Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Кличемо вас на вечорниці гуляти, Андрія справляти, на дівочу долю ворожити

Серед зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше – день Андрія Первозванного, чи, як у народі кажуть, свято Калити.

Щоб доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів 11 грудня до міської дитячої бібліотеки завітали учні 6-А класу Бориспільського НВК ім.К.Могилка на етно вечірку «Кличемо вас на вечорниці гуляти, Андрія справляти, на дівочу долю ворожити».

В залі бібліотеки був відтворений інтер’єр української світлиці, де господарювала господиня – бібліотекар Данчук Л.І., яка є керівником народознавчого клубу «Калинонька». Людмила Іванівна познайомила учасників із давніми народними звичаями проведення вечорниць, обрядами ворожіння та кусання Калити.

А як же без ворожіння? Воно додало дійству неймовірної казково-містичної атмосфери. Дівчатка дізнавалися про свою долю, про ім’я майбутнього чоловіка, хто перший вийде заміж. Дівчатка ворожили на валянках, на вишневих гілочках, дізнавалися про професію свого майбутнього чоловіка.

А які веселощі розгорнулися навколо Калити! Рум’яна, запашна, кругла, мов сонце, вона висіла на рогачі та притягувала увагу усіх присутніх. Калита завжди випікалася солодкою, з медом, маком, горіхами і запікали її так, щоб було дуже важко відкусити. На святі були й пан Калитинський та пан Коцюбинський.

Веселі жарти, дівочий сміх, ігри… Жоден з присутніх не нудьгував.

А які ж вечорниці без українських вареніків? Господиня пригостила присутніх варениками, які приготувала до заходу.

Ось так, з року в рік, працівники дитячої бібліотеки намагаються передати молоді давні традиції і навчити радіти життю.

Усі учасники отримали незабутні враження, відчули себе причетними до того дійства, яке давним-давно відбувалося в селах України.