Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Андріївські вечорниці в дитячій бібліотеці

Нам у спадок дісталися безцінні духовні скарби. І наш обов’зок виховувати у дітей пошану до традицій, до предків, які зберегли духовну спадщину українського народу.

10 грудня дитяча міська бібліотека перетворилася на справжню українську світлицю. Працівники бібліотеки постаралися на славу! Ніби розсунулись рамки часу і присутні поринули у старе добре минуле, коли молодь, збиралася напередодні святого Андрія на вечорниці. Цього дня тут розгорнулося справжнє українське дійство.

На свято були запрошені читачі-учні 6-А класу ЗОШ №6(класний керівник Голубнича В.В.). Господиня світлиці , бібліотекар Данчук Людмила Іванівна, радо зустріла своїх гостей і познайомила їх з традиціями та обрядами Андріївських вечорниць. Свято розпочалося з музичного вітання працівників бібліотеки, які цього дня виступили в незвичній для читачів ролі.

10 Грудня 2014
Дитяча бібліотека
Толерантність врятує світ

"Любов виникає з любові, коли хочу, щоб мене любили, я сам першим люблю".

Такими словами Григорія Сковороди головний бібліотекар міської дитячої бібліотеки Смоліна Н.О. розпочала зустріч з учнями 8-Б класу школи №6, що завітали на годину роздумів "Толерантність врятує світ".

У наш час нам всім не вистачає поваги, терпіння, любові. Потрібно бути уважними один до одного, поважати один одного і вчитися спілкуванню.

Саме в обговоренні таких питань діти приймали активну участь, розглядали випадки зі шкільного життя та відповіли на питання тесту "Чи толерантна я людина?"

На закінчення зустрічі діти переглянули відеофільми на цю тему.

21 Листопада 2014
Дитяча бібліотека
Бібліотека – територія творчості

Однією з функцій Бориспільської дитячої бібліотеки є організація дозвілля дітей, залучення їх до активного життя, яке спонукає до спілкування й розвитку. Гарно зарекомендував себе Клуб комп’ютерної грамотності «Павутинка» одним із ведучих якого є волонтер-школяр Дмитро Кутало. Мета «Павутинки» - дати зрозуміти, що комп’ютер та Інтернет є додатковим засобом у навчанні, адже тут вони навчаються складати презентації, знайти необхідну інформацію. Клуб «Павутинка» - лоція у світі Інтернету.

Сьогодення вимагає нового. При бібліотеці почав діяти шаховий гурток, де читачі-учні, що захоплюються шахами, зможуть вдосконалювати свою майстерність.

18 Листопада 2014
Дитяча бібліотека
Підліток і закон

З юних літ людина часто потрапляє у ситуації, коли необхідно знати свої права і обов'язки. Буває так, що ми не знаємо як себе захистити, що для цього треба зробити, до кого звернутися. Відповідь на багато з цих запитань могли почути читачі-учні 7-б класу БСШ №6, завітавши 16 жовтня до дитячої міської бібліотеки на Годину правознавства «Підліток і закон». Запрошена на захід інспектор служби у справах дітей Вигівська С.І. розповіла присутнім про зміни в законодавстві, про те, які правопорушення найчастіше трапляються серед дітей нашого міста, а також відповіла на численні запитання учасників заходу.

16 Жовтня 2014
Дитяча бібліотека
Літературно-художній вернісаж

Рідна земля – це казковий світ, дитинства й юності, це невичерпне джерело, що все життя живить душу людини добром і світлом, куди б не завели її життєві шляхи.

Традиційно кожного року щедрої осінньої пори наше рідне місто відзначає свій день народження. Разом з рідним містом святкує і дитяча міська бібліотека.

18 вересня працівники бібліотеки разом зі своїми читачами підготували літературно-художній вернісаж «Краю мій волошковий, краю мій незрівнянний, ми тебе збережемо для нащадків своїх». Цього дня відвідувачі бібліотеки, мали змогу більш детальніше познайомитися з історією рідного міста, з творами місцевих письменників та поетів, помилуватися пейзажами рідного міста, які майстерно відтворили вихованці Бориспільського міського центру технічної творчості «Евріка».

18 Вересня 2014
Дитяча бібліотека
Природа наш дім, а ми господарі в нім

Природа – наш рідний д ім. І від того, як ми відносимось до матінки-природи залежить наше майбутнє. Саме сьогодні 5 червня у Всесвітній день захисту навколишнього середовища у міській дитячій бібліотеці відбулася екологічна година «Природа наш дім, а ми господарі в нім». Під час заходу провідний бібліотекар Руденко Т.Г. звернула увагу дітей на те, що потрібно бережливо відноситись до природи, любити все живе, що нас оточує. Діти, познайомилися з художнім читанням твору В.Ананяна «Пташине серце» та поділилися своїми враженнями від спілкування з домашніми тваринами.

5 Червня 2014
Дитяча бібліотека
Зустріч з місцевою письменницею Світланою Дідух-Романенко

На початку квітня діти і дорослі всього світу святкують день народження дитячої книги. В цей час в усіх бібліотеках країни проходять заходи, присвячені книзі. 3 квітня у дитячій міській бібліотеці відбулася зустріч з місцевою письменницею, лауреатом конкурсу "Коронація слова", Світланою Дідух-Романенко. Під час зустрічі провідний бібліотекар Т.Руденко сказала багато хороших слів про книгу, про те, що нам дуже приємно, що серед величезної кількості учасників саме Світлана стала одним із лауреатів конкурсу.

4 Квітня 2014
Дитяча бібліотека
Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає

За гроші можна купити все, але не можна купити здоров’я і розум. Про здоров’я потрібно дбати змалку, а от розум може подарувати тільки книга. Книга – найцінніший скарб, одне з найкращих надбань людства. З такими словами звернулась до вихованців дитячого закладу «Веселка» провідний бібліотекар Руденко Т.Г. Цього разу в рамках проведення тижня дитячої книги в дитячій бібліотеці відбувся літературний ранок «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». З великим задоволенням діти читали вірші, відгадували загадки, співали пісні та здійснили веселу мандрівку стежками українських казок. Не обійшлося в цей день без поезії Т.Шевченка. В кімнаті казок діти прослухали українську народну казку «Хитрий півень» та дізналися, що книги можуть бути різної форми: книга – віконце, книга – котик, книга – грушка та багато інших.

Працівники бібліотеки впевнені, що саме такі заходи допомагають дітям полюбити книгу та читання.

2 Квітня 2014
Дитяча бібліотека
Україна…. Рідний край… Рідна мова!

Скільки ніжності, скільки любові, скільки почуттів у цих словах! Що може бути ріднішим за мову? Рідна мова – це душа народу, його серце. Немає мови – немає народу, немає народу – немає держави. 20 березня в приміщенні Дитячої бібліотеки відбулося свято української мови «Українська, барвінкова, материнська рідна мова». На свято з літературними і музичними дарунками завітали маленькі читачі, учні 3-го В класу, школи №6 (класний керівник Шевченко Н.І.) На імпровізованій сцені, яку створили бібліотекарі молодшого відділу Руденко Т.Г. та Гаврилюк Є.А., діти читали вірші про мову, виконували пісні, розказували прислів’я та приказки. Працівники бібліотеки підготували презентацію «Мову буду величати, берегти і шанувати». Бібліотекар Т.Г.Руденко наголосила, що особливе місце в розвитку української мови займає постать Т.Г.Шевченка. Діти з любов’ю читали вірші Кобзаря, які підготували разом з шкільним бібліотекарем Дітківською В.І. На закінчення свята маленькі читачі отримали в подарунок перегляд цікавого мультфільму «Образливі слова» із серії «Мудрі казки тітоньки Сови»

20 Березня 2014
Дитяча бібліотека
Твоїх поезій спів високий вінчає слава вікова

9 березня 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії в сім'ї кріпаків народився хлопчик, якого назвали Тарасом... Такими словами бібліотекар міської дитячої бібліотеки Данчук Л.І. розпочала зустріч з учнями 5-Б та 5-В класів школи №8, які завітали на літературно-музичну композицію під назвою "Твоїх поезій спів високий вінчає слава вікова", присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учні підготували та прочитали вірші видатного поета. Шевченка люблять не тільки діти, а й дорослі. Бібліотекар Руденко Т.Г. також читала вірші Шевченка, любов до яких з дитинства прищепила їй мама. Велику допомогу у проведенні заходу надали викладачі Бориспільської дитячої музичної школи. Діти із захопленням слухали пісні на слова Т.Шевченка у виконанні дуету викладачів Дани Григор’євої та Надії Завалій.

9 Березня 2014
Дитяча бібліотека