Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Алан Мілн та ведмежа, відоме всьому світу

18 січня в Бориспільській міській бібліотеці-філії пропонується виставка однієї книги «Алан Мілн та ведмежа, відоме всьому світу», присвячена 140-річному ювілею Алана Мілна (1882-1956) – англійському прозаїку, поету та драматургу, творцю знаменитого Вінні-Пуха.

Також, 18 січня проводиться День Вінні Пуха. Свято було створено, щоб вшанувати автора дитячих книжок-історій Алана Александра Мілна.

Історія одного з найвідоміших казкових персонажів XX століття Вінні-Пуха почалась 21 серпня 1921 року, коли батьки подарували своєму синові Крістоферу Робіну Мілну, якому виповнився 1 рік, плюшевого ведмедя на день народження. До речі, Паць, Тигра, Сова, Кролик – це теж іграшки, якими грався хлопчик. Нині вони зберігаються у Нью-Йоркській публічній бібліотеці. Батько Робіна, Алан Мілн вигадував для сина повісті про життя та пригоди іграшок. Їх вистачило аж на дві книжки.

Книга про Пуха вперше з’явилась у 1926 році. І ведмежа Вінні став не менш знаменитим літературним персонажем, ніж принц Гамлет. Книжка Алана Александера Мілна «Вінні-Пух та всі-всі-всі» — на 17-му місці за популярністю серед творів, написаних і виданих у ХХ ст.

В 1960-х рокахі Walt Disney випустила перший мультфільм про ведмежатко та друзів.

Російською Вінні-Пух заговорив уперше 1960 року, дякуючи Борисові Заходеру, який і вигадав знамениті Гомонілки, Пихкалки та Волалки.

А перший переклад Вінні-Пуха українською здійснив у 1974 р. Леонід Солонько.

В 1969 року виходить знаменитий мультфільм студії «Союзмультфільм» режисера Федора Хітрука. З дитинтсва кожен пам’ятає веселі кумедні фрази як з книги, так і з з мультика:
«Оте жжжжжж! – то недарма. Надаремно ніхто не дзижчатиме. А навіщо тобі дзижчати, якщо ти – не бджола? Здається, так!»,
«Хто в гості ходить рано-вранці, той чинить дуже мудро!..»,
«Куди ідем ми з П’ятачком…»,
«Хто «я»? «Я» бувають різні»,
«Агов! Чи є хто вдома? – повторив Пух голосно-голосно.– Нема! – відповів чийсь голос. А далі додав:– І не треба так репетувати!»,
«…А чи не час уже чимось підкріпитися?»
«…мені весь час здавалося, що хтось із нас занадто багато їсть!»
«…гей, Сово! Ану, відчиняй! Ведмідь прийшов!»
та багато інших.

Отож, пірнайте в казку: не пожалкуєте нітрохи, бо з нею ви навчитеся ніколи не сумувати.

Інформація з книги: Мілн А. А., Заходер Б. В.Вінні-Пух та всі-всі-всі: казкова повість: [Для мол. та серед. шк. віку] / А. А. Мілн, Б. В. Заходер ; пер. Б. В. Заходер ; пер. укр. А. Г. Костецький ; худож. Е. Шеппард. - К. : Школа, 2004. - 304 с.: іл. - (Золота б-ка) та Вікіпедії.