Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Акція на підтримку Олега Сенцова в ПЄІ

13 липня 2017 року в пункті європейської інформації Бориспільської центральної бібліотеки відбувся перегляд документального фільму «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» російського режисера Аскольда Курова, що був презентований на міжнародному кінофестивалі на Берлінале. Фільм розповідає про суд над Олегом Сенцовим та спроби сім'ї, друзів і адвокатів звільнити режисера з в'язниці.

Перед початком сеансу координатор ПЄІ Олена Костюкова повідомила гостям заходу про те, що в цей день, в 41-й день його народження, українського режисера підтримують в Києві, Одесі, Вінниці, Запоріжжі, Ізюмі, Костянтинівці, Львові, Рівному, Сєвєродонецьку – акція започаткована в 40 містах країни. Бориспіль теж приєднався до підтримки українського політв’язня. Координатор ПЄІ закликала присутніх та усіх небайдужих надсилати листи Олегу й підтримувати його сім’ю через сайт solidarityua.info.

По закінченні фільму вражені бориспільці вибухнули оплесками мужній людині, патріоту України Олегу Сенцову та автору Аскольду Курову за сильний правдивий фільм.

Бориспільського поета Петра Дениска фільм «Процес» надихнув на такий вірш:

Смотрел фильм сегодня о Сенцове,
О судьях в оккупационном Крыму.
Я не юрист, но, судя по всему,
Росси не нужен он на воле.

Но режиссер нужен Украине,
Чтобы был фильм о Донбассе в дыму,
Смотрел фильм сегодня о Сенцове
О судьях в оккупационном Крыму.

Режисер наш будет на свободе,
И пошлет почтой фигу Путину
А я об этом в стихах напишу.
В библиотеке у Борисполе
Смотрел фильм сегодня о Сенцове