Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

20 липня - День шахів в Україні

В Бориспільському відділі Публічної бібліотеки підготовлено книжково - ілюстративну виставку «Мудрі шахи» до Міжнародного дня шахів, який відзначається з 1966 року 20 липня. Датою свята було обрано день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року. 1 листопада 2011 згідно Постанови Верховної Ради України проголошено 20 липня День шахів в Україні. Найкращим шахматистом України є Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

Гра в шахи вважається однією із найдавніших ігор у світі. Назва її персидського походження і означає: шах мат - володар помер, а батьківщиною шахів є Індія. На Русі ж у шахи почали грати приблизно в IX - X ст. На сьогодні приблизно 6 мільйонів людей на земній кулі знають, як грати в шахи.

Шанувальниками шахів були Тамерлан, Наполеон, Вольтер, Франклін, А.Енштейн, Е. М. Ремарк, С.Цвейг, М.Сервантес, О.Ж.Хайам, Г.Сковорода, М. Старицький, М.Лисенко, В.Сосюра, П.Загребельний, І.Драч. А Марко Вовчок була членом Петербурзького шахового клубу. Психологи вважають, що шахи – ефективний спосіб поліпшити пам’ять. Також ця гра допомагає у вирішенні складних проблем. Граючи в шахи, ми вчимося не падати духом і наполегливо продовжувати пошуки нових можливостей. Гра розвиває здатність знаходити вихід, здавалося б, з нездоланних ситуацій.

У відділі міської Публічної бібліотеки шахи - одна з улюблених розваг дітей та молоді. А на допомогу завжди приходить книга.

В цей день хочеться побажати всім такого ж цікавого та захоплюючого життя, як ця чудова гра. Завжди будьте на коні і впевнено рухайтеся до своїх цілей, перемагаючи у будь-якого суперника. Завжди думайте на крок вперед і в грі, і в справі.