Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери

Закон для тебе, тобі про закон

7 грудня 2017 в рамках Всеукраїнського Тижня права провідним бібліотекарем бібліотеки-філії Ніною Бахмат було організовано Зустріч-діалог «Закон для тебе, тобі про закон», який проходив в конференц-залі міського будинку культури. Партнерами заходу виступили: ЗОШ № 3 (директор Панкавічене І. А.), яку представляли вчитель Наталя Шевчук та учні 10-А класу, Управління патрульної поліції м. Борисполя в особі офіцера поліції Івана Рудя, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, яку представляв правозахисник Сергій Перникоза; КМК «Академ» (директор Сиворакша Н. П.).

Зі вступним словом виступила бібліотекар Ніна Бахмат, нагадавши присутнім про їхні права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України. Поліцейський Іван Рудь обговорив питання толерантності у підлітковому середовищі, проблему правопорушень серед неповнолітніх та відповідальність за їх скоєння.

Про правила спілкування з поліцією та права людини розповідав Сергій Перникоза, правозахисник Асоціації УМДПЛ. Він ділився з дітьми практичними порадами щодо того, як вести себе при зустрічі з поліцейськими. Школярі показали хороші знанння та обізнаність у правових питаннях. Сергієм Перникозою були представлені: практичний порадник «Підлітку про поліцію», в якому підлітки зможуть детальніше дослідити основи спілкування з поліцією, «Притягнення до адміністративної відповідальності поліцією», «10 порад водієві». Ці порадники отримали в дарунок бібліотека-філія, шкільна бібліотека ЗОШ №3 та активні учні.

Всім присутнім Іван Рудь подарував пам'ятки «Правила спілкування з поліцією». Насамкінець, представниками асоціації було продемонстровано анімаційний мультфільм "Ти і поліція", з якого учні дізнались про те, як поводитись, коли поліція просить Вас пред'явити документи або наполягає на особистому огляді або хоче Вас допитати.

Зустріч пройшла цікаво, змістовно і, головне, засвідчила небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності і поведінки. Спілкування сприяло підвищенню рівня правової культури користувачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.