Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Поліція і спільнота

2 березня 2018 року в рамках міжнародної програми ПОЛіС «Поліція і спільнота» в бібліотеці філії Бориспільської МЦБС відбулась зустріч «Закон про мене, мені про закон» з представниками патрульної поліції та ювенальної превенції м. Борисполя, організованою та проведеною провідним бібліотекарем Ніною Бахмат. Спілкування проводилось у формі "Жива бібліотека", в якій «книгами» виступили офіцер патрульної поліції І. Рудь, старший інспектор ювенальної превенції А. Хіміч, інспектор А. Проневич. Читачами «книг» виступили користувачі бібліотеки та школярі 9-А класу ЗОШ №3 з вчителем історії В. Яхнієм та зав. бібліотекою Н. Кирик. "Читання" відбувалось у формі спілкування.

2 Березня 2018
Філія
Безсмертя нації – у мові

До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого 2018 в бібліотеці-філії був презентований тематичний куточок «Безсмертя нації – у мові», біля якого провідним бібліотекарем Ніною Бахмат була проведена бесіда. Відвідувачі дізнались, що в українській мові найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він». Останні місця в таблиці частотності займають слова «мутація», «баклажка», «радист», «білочка». Найдовшими словами є "дихлордифенілтрихлорметилметан" — назва одного з пестицидів, містить тридцять літер, а також «рентгеноелектрокардіографічного» — містить 31 літеру. Перший український словник, «Лексис з тлумаченням слов'янських слів на просту мову», складений після 1581 р. невідомим автором, лишився в рукописі. Він містив 896 слів. Автор підшив його до «Острозької Біблії», яка вийшла 1581 p., і в такому вигляді словник дійшов до нашого часу. Про давність української мови свідчать і фольклорні твори, особливо календарно-обрядові пісні. Наприклад, український мовознавець Олександр Потебня стверджував, що веснянка "А ми просо сіяли" існувала в Україні вже у І тисячолітті до н.е. А колядки про сотворіння світу птахами (тобто ще з дохристиянських часів) навряд чи перекладалися з якоїсь давнішої мови на українську, адже християни не мали в тому потреби.

20 Лютого 2018
Філія
Співпраця з Британською Радою в Україні

30 січня 2018 в бібліотеці-філії презентували дитячий розважальний куточок «Грай-читай». Ідею створення дитячого куточка бібліотекарі виношували давно. Утім, аби втілити її в життя були потрібні кошти. Їх вдалося залучити завдяки проекту «Мій голос: слухаємо і читаємо разом», що підтримала Британська Рада в Україні» в рамках програми «Активні громадяни». Ініціює подібні проекти Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ», яка є партнером цієї міжнародної організації.

30 Січня 2018
Філія
Згадаймо юність, що горіла в Крутах

29 січня український народ вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії, Днем пам’яті Героїв Крут.

29 Січня 2018
Філія
«Подорож до Terra Australis»

24 січня 2018 в бібліотеці-філії відбулась віртуальна мандрівка «Ювілей країни:Австралії – 230», підготовлена провідним бібліотекарем Ніною Бахмат. Перша британська колонія на континенті називалася Новий Південний Уельс і була заснована 26 січня 1788. Цей день став згодом національним святом - днем Австралії.

24 Січня 2018
Філія